Trafik Whatsapp İhbar Hattı

Trafik whatsapp ihbar hattı ile sizlerde trafikte karşınıza çıkan hatalı sürücüleri ihbar edebilirsiniz. Trafik Polisi İhbar Hattı numarası ile trafikte karşılaştığınız tüm problemleri şikayet hattına gönderebilirsiniz.

Trafik son derece geniş kapsamlı olan bir olgu ve tüm insanların yaşamında başlı başına önem arz eden bir husustur. İnsanın da en genel anlamı ile ister yaya olarak, ister taşıt kullanan bir birey olarak trafiğin bir parçası olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu da beraberinde ister istemez diğer tüm alanlarda olduğu gibi farklı farklı sorunları beraberinde getiriyor böylesi durumlarda da insanlar yaşadıkları sorun, şikayet ve ihbar gibi olgular için trafik whatsapp ihbar hattı ile iletişime geçmek ve sorunları giderilsin istiyorlar. Esasında trafikte gördüğümüz bir sorunu anında bildiriyor olmak, bilinçli bir vatandaşlık görevi olarak tanımlanmaktadır. Çünkü yapacağımız ihbarlar sayesinde trafiğin güvenli akması yönünde üzerimize düşeni de yapmış oluruz.

İşte böylesi durumlarda mevcut yaşanan uygulamalarda dünden bugüne her kentin kendisine ait bir trafik hattı numarası bulunuyordu ve kente göre değişiyordu. Örneğin İstanbul için bu numaralar şunlardır: 0 533 155 0 155 ve 0 552 155 0 155 isimli numaralar idi. Bu numaralar doğrudan İstanbul Trafik Denetleme Müdürlüğüne ait numaralar idi ve artık ülkemizde uygulamalar değişti ve tek bir numara üzerinden Türkiye’nin her yerinden ihbarlar ve şikayetlere nerede olursa olsun yapılmaya başlandı. Elbette ki trafik ihbar hattının bulunuyor olması beraberinde çok önemli kazanımları da getirmektedir. Zira bu sayede olası hatalı durumların anında yanıt bulması da mümkün olmaktadır.

Trafik İhbar Hattı

Yapılan kural ihlalleri, trafik kazaları, trafikte yaşanan kaos vb. durumlarda bugüne dek trafik  ihbar hattı için ülkemizde son 15 yıldır kullanılan telefon numarası Türkiye’nin neresinde olursa olsun 154 numaralı 3 haneli numara idi. Son dönem ise bu telefon numarası değiştirilerek polis imdat hattı olarak 155 numarası geldi ve artık insanlar bu numara üzerinden işlemlerini hallediyorlar. Trafik ihbar hattı söz konusu olduğunda esasında oldukça pratik bir numara olarak karşımıza 155 çıkmaktadır.

Bu yazımızda; trafik ihbar, trafik ihbar hattı, alo trafik, alo trafik ihbar hattı, kaza ihbar hattı, trafik kazası ihbar, trafik kazası, ihbar hattı,, çağrı merkezi, whatsapp ihbar hattı, maganda ihbar hattı, trafik şikayet hattı, trafik polisi ihbar, trafik polisi ihbar hattı, trafik polisi whatsapp ihbar gibi kelimeler kullanılmıştır.

Elbette ki trafik ihbar hattının son derece nitelikli bir şekilde başvurulara yanıt verdiğini de söyleyebiliriz. Burada dikkat edilmesi gerekli olan en temel husus, tam anlamıyla ihbarın ne olduğunun isabetli bir şekilde açıklanmasıdır. Ancak bu sayede ilgili birimlerin seri bir şekilde devreye girebilmeleri mümkün olmaktadır.

Son dönem yani Covid 19 sürecinde yine bir değişiklik yaşandı ve acil durumlar için tüm hatlar birleştirildi ve 112 acil telefon numarası altında trafik dahil tüm ihbar hatları için kesintisiz olarak bu numara kullanılmaya başlandı. Son zamanlarda korona virüs kaynaklı olarak otobüs yolcularından ihbarların yapıldığı bilinmektedir. Bu ihbarlar hem trafik ihbar hattı üzerinden hem de 112 acil hat üzerinden yapılabilmektedir. Elbette ki trafiğin güvenli aklaması kadar, toplum sağlığı da önemli olmaktadır. Bundan dolayı Covid 19 salgınına dair ihbarları yapıyor olmak beraberinde önemli kazanımları getirmektedir.

Trafik Polisi Telefon Numarası

Yani ülkemizde son olarak gelinen nokta bu ama yine de mesai saatleri içinde insanlar yaşadıkları kentte trafikte istemedikleri bir durum ile karşılaştıklarında kendi yaşadıkları kentin emniyet  müdürlüğü, emniyet amirliği gibi birimlerinin trafik telefon numarası nedir öğrenip arayarak konu ile bölgenin üst düzey amirleri ile iletişime geçebilirler. Ayrıca CİMER üzerinden de şikayet istek ihbar yapılabilmektedir.

Günümüz itibariyle birbirinden çok farklı platformlar aracılığıyla trafik ihbarı yapabilmek mümkün olmaktadır. Bu noktada hem online ortamlarda hem de telefon aracılığıyla şikayet ve önerilerin yapılabilmesi mümkün olmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında şikayet ve önerilerin daha iyi hizmet sunulması noktasında çok sayıda önemli kazanımı içeriğinde barındırdığını söyleyebiliriz.

13 Kasım 2020 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?